Rychlý kontakt : (+420) 233 901 201

Aktuální realizace

!!! Pokud se chceš dozvědět více o našich realizacích,
                   klikni na odkaz " reference" !!!
Naše společnost LEKON TSK s.r.o. v současné době připravuje
nebo již realizuje následující stavby:

  • Kolonáda z CLT panelů v Kadani

Pavilon kolonády, který je součástí reprezentativních prostor zahrady kadaňského hradu, byl zrealizován jako dřevostavba obdélníkového půdorysu o rozměrech cca 22 x 2,5 m. Jedná se sloupovou konstrukci vyskládanou v pravidelném rastru podélně i příčně ztuženou systémem oblouků. Na dřevěné sloupy jsou použity lepené BSH prvkypro záklop a pro obloukové segmenty jsou použity příčně lepené CLT panely. Celá konstrukce je kotvena do betonových základů přes ocelové patky. 

Fotogalerie z realizace konstrukcí : 

 
Termín realizace : srpen - září r. 2020  

  • Novostavba vinařství Trávníček & Kořínek v Havraníkách u Znojma

Nostavba vinařství Trávníček & Kořínek je půdorysně složena ze dvou proti sobě otočených mírně zakroužených budov s centrálním objektem zrekonstruované sýpky. Naší realizací na této stavbě byly střešní nosné konstrukce dvou zakroužených budov včetně střešního pláště a rekonstrukce podlah a krovu na objektu sýpky.
Zastřešení protilehlých objektů je zrealizováno jako vazníkové z plnostěných dřevěných lepených sedlových vazníků se spodní pásnicí obloukovou, které jsou kotveny v osových vzdálenostech 1 m a jsou na rozpon cca 16,5 m. Pro vytvoření efektu zvlněné střešní roviny jsou vazníky umístěny v odstupňovaných výškách. Zavětrování v rovině střechy je vytvořeno plným zdvojeným překládaným pobitím. 

Fotogalerie z realizace konstrukcí :Termín realizace: červenec r. 2020 - duben r. 2021

  • Multifunkční sportovní hala v Čerčanech u Prahy

Multifunkční sportovní hala v Čerčanech u Prahy, jejíž nosnou konstrukcí jsou dřevěné lepené nosníky, má půdorysný rozměr 73 x 33,4 m s výškou v nejvyšším bodě 11,4 m nad úrovní podlahy. Nosná konstrukce vytvořená z lepeného lamelového dřeva má zaoblený tvar. Ten tvoří dvojice obloukových noh s minimálním radiusem ( jeden 4 m a druhý 5 m ) a dále střešní přímý nosník.
Staticky se jedná o rámovou konstrukci s kloubovým uložením do základových patek. Takto vytořené rámy jsou instalováni v osových vzdálenostech á 6 m. Celá konstrukce je doplněna nezbytnými lepenými dřevěnými ztužidly, ocelovými zavětrovacími kříži a dále dřevěnou konstrukcí štítových stěn z BSH hranolů a současně z pohledových KVH hranolů. 

Fotogalerie montáže konstrukcí :


Termín realiazece : březen - duben r. 2020

  • Turistická rozhledna v Albrechticích v Jizerských Horách

Rozhledna, která má vyhlídkovou plošinu ve 21 m, je zařazena do pilotního projektu Česko - polská hřebenovka. Konstrukce rozhledny je navržena a realizována jako dřevostavba z lepeného lamelového dřeva s ocelovými kotevními a zavětrovacími díly. Obvod je tvořen pravidelným osmibokým půdorysem o průměru 5 m. Jedná se o 8 svislých sloupů upevněných do horizontálně situovaných čtverců, které jsou o proti sobě otočeny o 45 stupňů. Na vrcholu je vyhlídková plošina téměř kruhová o průměru 6,5 m a zábradlí je ze svislých ocelových sloupků s výpletem ze smrkových větví. Takto zrealizovaná konstrukce zábradlí má na vrcholu připomínat " ptačí hnízdo "
 
Fotogalerie realizace rozhledny :


Termín realizace : květen až červen r. 2020 
 
  • Modřínový obklad haly v Chrášťanech

Na novostavbě sportovní haly jsme realizovali fasádní obklad vnějších stěn včetně zatepletí a nezbytné pojistné folie. Tepelná izolace o celkové tloušťce 140 mm je kladena ve dvou vrstvách a je kotvena pomocí zatloukacích hmoždinek. Na tepelné izolaci je aplikována speciální pojistná folie odolná UV záření. Dále jsou přes systém horizontálních a vertikálních latí kotvena pohledová dřevěná  modřínová prkna. Dřevinou je sibiřský modřín.
Prkna jsou stejné tloušťky 21 mm, ale mají rozdílnou šířku. Architektonickým požadavkem bylo zajistit na ploše fasády přerušení svislých spár mezi prkny. Po konzultaci s architekty byl zvolen systém pokládky prken, který se opakoval po cca 1 m a zabezpečoval právě požadavek přerušených spár mezi prkny. Šířkové rozměry fasádních modřínových prken jsou 95 mm, 120 mm a 140 mm. Speciálností této fasády kromě přerušení svislých spár mezi prkny je vložení černé síťky proti hmyzu do systému latí. 

Fotogalerie haly :


Temín realizace : únor - březen r. 2020 
 
 

Závěrem tohoto článku " AKTUÁLNÍ REALIZACE " si dovolím připomenout několik zajímavých realizací naší společnosti z nedávné minulosti. Jedná se o stavby, které jsou v něčem vyjímečné a pro Vás dozajista zajímavé. 

 

Obchodní galerie Písek - dřevěná fasáda ze sibiřského modřínu

Zateplení fasády a dřevěný obklad u rodinného domu

Sportovní hala v Dobřanech
u Plzně


 

 

Od projekce
po splnění Vašich snů

 

   Aktuální realizace   

- Nedávno dokončená dřevěná lávka v Hořicích přes silnici I/35Dále přípravujeme nebo již realizujeme následující stavby :

- Střešní konstrukce novostavby vinařství Trávníček & Kořínek

- Kolonáda z CLT panelů v Kadani

- Dřevěná konstrukce areálu ledových sportů
na Praze 11 

- Dřevěné konstrukce lávky přes řeku Ohři ve Svatošských skalách 

... více / zde

 

© Lepené dřevěné konstrukce LEKON TSK s.r.o.                                                                                                                                                                                                                                                                     Všechna práva vyhrazena, 2011 LEKON TSK s.r.o.

Facebook