Rychlý kontakt : (+420) 233 901 201

Aktuální realizace

!!! Pokud se chceš dozvědět více o našich realizacích,
                   klikni na odkaz " reference" !!!
Naše společnost LEKON TSK s.r.o. v současné době připravuje
nebo již realizuje následující stavby:

  • Nosná konstrukce seníku ve Voltuši

Dřevěná konstrukce nadzemní části seníku ve Voltuši u Rožmitálu pod Třemšínem je realizována z BSH, KVH i DOU/TRIO hranolů. Konstrukce má sedlový tvar střechy uložený na dřevěných sloupech se vzpěrami. Z hlediska statického se jedná se o klasickou trojkloubovou konstrukci, která má půdorysné rozměry cca 62 x 20 m s výškou ve vrcholu 8,4 m. 
 
Fotogalerie montáže nosné konstrukce :


Termín realizace : srpen - září r. 2023   

  • Tělocvična realizovaná při 20. ZŠ v Plzni

Na tělocvičně při 20. ZŠ v Plzni jsme realizovali střešní nosné konstrukce. Hlavním prvkem jsou pohledové lepené dřevěné sedlové BSH vazníky ukládány do betonových "uší" a následně doplněné o nepohledové KVH hranoly. Sedlové vazníky jsou ošetřeny bezbarvým lazurovacím nátěrem, KVH hranoly jsou pouze impregnovány.
Nepohledovost KVH hranolů bude následně řešena tak, že budou zakryty dřevěnými trojstraně hoblovanými prkny kladenými s mezerou. Z důvodu neprůhlednosti bude konstrukce doplněna černou síťovinou ukládanou mezi KVH hranoly a hoblovaná pohledová prkna.  

Fotogalerie montáže střešních konstrukcí :


Termín realizace : srpen r. 2023   

  • SKYBOX hotelu INTERCONTINENTAL v Praze

Nosná konstrukce SKYBOXU je tvořena ze sedmi dřevěných rámů, z nichž čtyři mají částečně šikmou stojku. Rámy jsou z lepeného lamelového dřeva v přímém provedení průřezu 180/360 mm v osových vzdálenostech od cca 1,5 m do 3 m. Všechna rámy jsou na rozpon 6,17 m a jsou různě kotveny. Někde jsou vetknuty do železobetonové konstrukce, někde jsou uloženy kloubově. Rámové rohy v dřevěné konstrukci jsou řešeny přes vložené styčníkové plechy s kolíky a vruty. Vše je z důvodu architektonického zaslepeno dřevěnými zátkami. 
Celá dřevěná konstrukce je navržena a zrealizována tak, aby měla požadovanou požární odolnost R30. Půdorysné rozměry SKYBOXU nejsou velké, jedná se o konstrukci půdorysu 11,84 x 6,17 m s výškou 5,271 m. Zajímavostí a zvláštností na této stavbě bude její opláštění. To bude provedeno pouze skleněnými stěnami a rovněž skleněným stropem. 

Fotogalerie montáže rámových konstrukcí :Termín realizace : červen r. 2023
    
  • Dřevěný obklad BD Klamovka na Praze 5

Naše společnost realizuje na stavbě bytových domů Klamovka na Praze 5 fasádní obklad z Thermowoodu. Jedná se o čtyři objekty stejného obdélníkového půdorysu  o rozměrech 19,2 x 17,6 m. Bytové domy - objekty mají čtyři nadzemní a jedno podzemí podlaží, což bude garážové stání. 
Fasáda domů je tvarově jednoduchá a její součástí je i zateplovací systém s provětrávanou mezerou a nezbytnou pojistnou folií. Obkladovým materiálem je  dřevěný Thermowood v přírodním odstínu, z důvodu zachování struktury dřeva.
 
Fotogalerie montáže obkladu :Termín realizace : zahájení říjen r. 2022 a montážní práce stále probíhají
 
 

Závěrem tohoto článku " AKTUÁLNÍ REALIZACE " si dovolím připomenout několik zajímavých realizací naší společnosti z nedávné minulosti. Jedná se o stavby, které jsou v něčem vyjímečné a pro Vás dozajista zajímavé. 

 

Obchodní galerie Písek - dřevěná fasáda ze sibiřského modřínu

Zateplení fasády a dřevěný obklad u rodinného domu

Sportovní hala v Dobřanech
u Plzně


 

 

Od projekce
po splnění Vašich snů

 

   Aktuální realizace   

- Architektonický skvost ateliéru JAKUB CIGLER ARCHITEKTI, na jejíž realizaci jsme se podíleli montáží dřevěných konstrukcí Dále přípravujeme nebo již realizujeme následující stavby :

-  Nosná konstrukce seníku ve Voltuši

- Dřevěný obklad a zateplení BD Praha  - KLamovka

- Rekonstrukce kulturního domu v Týnci nad Labem

- Přístavba sportovní haly v Chrudimi

- Tělocvična ZŠ - Brno Chrlice

- Lepená konstrukce pro fasádu a střechu v Brně - Vlněná, budova I

- Dřevěné konstrukce sportovní haly v Bernarticích 

... více / zde

 

© Lepené dřevěné konstrukce LEKON TSK s.r.o.                                                                                                                                                                                                                                                                     Všechna práva vyhrazena, 2011 LEKON TSK s.r.o.

Facebook