Rychlý kontakt : (+420) 233 901 201

TECHMANIA PLZEŇPrvní stavba v ČR, kde pro nosnou konstrukci objektu  byly použity lepené dřevěné Hetzerovy vazníky, byla postavena v roce 1917 a to v areálu závodu ŠKODA Plzeň. Stavba, která nese označení Objekt č. 56, byl původně postaven jako závodní kuchyně a dělnická kantýna. Postupem doby se její využití několikráte změnilo. V roce 1983 byl objekt uzavřen a doporučen k demolici. Tento závěr vycházel z provedeného statického a požárního posouzení. Hetzerova lepená nosná konstrukce byla z důvodu stability a bezpečnosti podepřena sestavou z ocelových lešenářských trubek a v tomto stavu se objekt zachoval až do doby zahájení restaurování. Byl opuštěný a v havarijním stavu. K destrukci nedošlo pouze díky sestavě a podpory nosné Hetzerovy konstrukce do trubkového lešení.

Následně byl objekt závodní kuchyně zprivatizován společností Techmania Science Center o. p. sTa rozhodla o její rekonstrukci. Cílem bylo a je zachování původního vzhledu se současnou možností použít při rekonstrukci pokud možno co největší množství původních stavebních dílů. 
  • Fotogalerie montáže dřevěných konstrukcí :

Stavební úpravy v rámci rekonstrukce pro naší společnost znamenaly zejména rozebrání stávající nosné konstrukce objektu s následnou opravou dvou stávajících Hetzerových vazníků a jejich zabudování do rekonstruovaného obkjektu. Ostatních osm kusů Hetzerových rámů bylo zaměněno za nové. Součástí dodávky naší společnosti na této rekonstrukci byly především dodávky dřevěné nosné konstrukce, část střešního pláště bez krytiny a dodávka sendvičových stěn a štítů. Zajímavostí těchto sendvičových dřevěných plášťů je jejich skladba. Ta je navržena, vyrobena a dodána dodána jako difuzně otevřená konstrukce ( DOK ).
 
Rovněž tak byla předmětem dodávky střešní konstrukce přístavků, kde byly použity sponkované Gang - nailové vazníky s prkeným záklopem. 
 
Rekonstrukcí původního objektu kuchyně a závodní jídelny v závodě Škoda Plzeň vznikl pro spol. Techmania Science Center ( společnost zaměřenou na neformální vzdělávání v ČR ) objekt, v němž je nainstalován technicky zcela unikátní 3D planetárium.
 
Pro zajímavost přikládáme několik foto z doby před demontáží původního objektu a z průběhu demontážních prací. 


Termín realizace : demontážní práce - únor 2012, montáž nosné konstrukce, střešního pláště a stěn - 2. pololetí 2012

 

Od projekce
po splnění Vašich snů

 

   Aktuální realizace   

- Architektonický skvost ateliéru JAKUB CIGLER ARCHITEKTI, na jejíž realizaci jsme se podíleli montáží dřevěných konstrukcí Dále přípravujeme nebo již realizujeme následující stavby :


- Střešní konstrukce skladu soli v Letech u Písku včetně obkladů

- Lávka v Teplicích nad Metují
  
- Tělocvična ZŠ - Brno Chrlice

- Lepená konstrukce pro fasádu a střechu v Brně - Vlněná, budova I 

... více / zde

 

© Lepené dřevěné konstrukce LEKON TSK s.r.o.                                                                                                                                                                                                                                                                     Všechna práva vyhrazena, 2011 LEKON TSK s.r.o.

Facebook