Rychlý kontakt : (+420) 233 901 201

Dřevěné konstrukce v Malešickém parkuNaše společnost byla vybrána generální dodavatelem stavby na dodávku veškerých dřevěných konstrukcí realizovaných při revitalizaci tohoto parku. Z hlediska architektonického je celý park koncipován pro pasivní i aktivní trávení volného času. Veškeré volné plochy bez stromů budou sloužit jako louky pro krátkodobou rekreaci. Pro nabídku aktivního odpočinku je prostor parku doplněn kromě jiného různými druhy dřevěných konstrukcí. Jedná se např. o objekt Sella Terrena, vodní kaskáda doplněná dřevěnými lavičkami, amfiteátr a vyhlídky s pergolami. 

Jedním z realizovaných dřevěných objektů je tzv. Sella Terrena - pergola, kde zajímavostí a možná by se mohlo říct i atypickou konstrukcí je dodávka lepených dřevěných sloupů, kde původně čtvercový profil je opracován na sloup kruhového průřezu s průměrem 500 mm. Kromě vlastní stavby objektu, je přiloženo i několik fotek z realizace právě těchto sloupů s kruhovým průřezem. 

  • Fotogalerie ze stavby " Sella Terreny " :


Dalším objektem realizovaným naší společností je trojice pergol, kde na betonové sloupy jsou přes ocelové rektifikovatelné závěsy kotveny průvlaky z lepeného lamelového dřeva, které je v tomto případě v rovném provedení. 

  • Fotogalerie realizace " Pergol " :Součástí revitalizace malešického parku je i vybudování tzv. vodních kaskád. Navržena je velkorysá sestava 6 kaskád se dvěma vodotrysky v horní a spodní části kaskády. Zídky nad a podél kaskád vytváří terasy – odpočívadla v poměrně svažitém kopci. Stavební provedení teras je zrealizováno z gabiónových zdí, na kterých jsou zakotveny řezané impregnované hranoly tvořící nosný podklad pro dřevoplastový terasový profil WPC v šedé barvě a v rozměrech 28 x 150 mm. 

  • Fotogalerie ze stavby " Terasy u vodních kaskád " :

Na kaskádových terasách jsou pevně uloženy dřevěné lavičky, které jsou navrženy a zrealizovány tak, že mají podobný vzhled, ale jsou různě dlouhé a různě poskládané. Lavičky jsou vyrobeny a složeny z řezaných hoblovaných hranolů, dřevinou je modřínový masiv.

  • Fotogalerie " Laviček " :


Termín realizace
 : 02 - 07/2013

 

Od projekce
po splnění Vašich snů

 

   Aktuální realizace   

- Architektonický skvost ateliéru JAKUB CIGLER ARCHITEKTI, na jejíž realizaci jsme se podíleli montáží dřevěných konstrukcí Dále přípravujeme nebo již realizujeme následující stavby :


- Střešní konstrukce skladu soli v Letech u Písku včetně obkladů

- Lávka v Teplicích nad Metují
  
- Tělocvična ZŠ - Brno Chrlice

- Lepená konstrukce pro fasádu a střechu v Brně - Vlněná, budova I 

... více / zde

 

© Lepené dřevěné konstrukce LEKON TSK s.r.o.                                                                                                                                                                                                                                                                     Všechna práva vyhrazena, 2011 LEKON TSK s.r.o.

Facebook