Rychlý kontakt : (+420) 233 901 201

Školící středisko pivovaru Svijany
Pivovar Svijany nedaleko obce Drhleny u Mladé Boleslavi realizoval svoje školící a rekreační středisko, jehož střešní konstrukce jsou z řezaného dřeva a současně lepeného lamelového dřeva v obloukovém provedení. Zastřešení hlavního objektu o půdorysných rozměrech cca 31 x 18 m má výšku hřebene od 6 do 7 m. Střecha je sedlová se zaobleným hřebenem. Ten je je v podélném směru ve střední části rovný a na koncích ( ve štítech ) se zvedá a tvoří plynulou křivku. Zaoblení hřebene je vytvořeno z lepených obloukových krokví, které jsou pohledové z interiéru. Ostatní krokve v rovné části střechy jsou z rostlého dřeva v nepohledové kvalitě a budou schovány pod finálním podhledem. Krokve jsou pokládány na betonové věnce, které mají stejný tvar jako střecha, tj. sedlové se zaobleným vrcholem. V horní vrstvě střešního pláště je nad bočním vstupem vytvořena " vlna ", která přechází přes hranu objektu a tvoří tak markýzu nad vstupem. 

Střešní plášť má poměrně složitou konstrukci. Navržen je jako dvouplášťová střecha s odvětráním, při čemž nasávání je u okapu a výfuk je v hřebenovém dýmníku. 

Objekt školícího střediska je u obou štítů doplněn přístřeškami ( pergolami ), které jsou vytvořeny z lepeného lamelového dřeva v obloukovém provedení. 

Menší přístřešek před vstupem do restaurace se skládá ze čtyř rámů se zaobleným rohem. Rámy jsou dlouhé 6,3 m a vysoké cca 3 m a jsou ukládány v osových vzdálenostech 2,5 m. Na jedné straně jsou kotveny do věnce objektu a na druhé straně do základového pasu. Na pergolu je nainstalováno zařízení pro zastínění venkovního sezení - baldachýn. 

Na opačné straně objektu je větší přístřešek o půdorysných rozměrech cca 8 x 16,4 m. Konstrukce tohoto přístřešku je opět z lepeného lamelového dřeva a to ve tvaru obdobném jako je na hlavním objektu, či-li sedlová konstrukce s táhlem se zaobleným vrcholem a podélně se zvedající se částí na volném konci přístřešku. Toto je vytvořeno z obloukových vlašských krokví v posledním poli. 

  • Fotodokumentace montáže dřevěných konstrukcí :

Termín realizace : únor 2013 - květen 2013

 

Od projekce
po splnění Vašich snů

 

   Aktuální realizace   

- Architektonický skvost ateliéru JAKUB CIGLER ARCHITEKTI, na jejíž realizaci jsme se podíleli montáží dřevěných konstrukcí Dále přípravujeme nebo již realizujeme následující stavby :


- Střešní konstrukce skladu soli v Letech u Písku včetně obkladů

- Lávka v Teplicích nad Metují
  
- Tělocvična ZŠ - Brno Chrlice

- Lepená konstrukce pro fasádu a střechu v Brně - Vlněná, budova I 

... více / zde

 

© Lepené dřevěné konstrukce LEKON TSK s.r.o.                                                                                                                                                                                                                                                                     Všechna práva vyhrazena, 2011 LEKON TSK s.r.o.

Facebook