Rychlý kontakt : (+420) 233 901 201

Repliky lávek - Veltruský zámecký park 
Naše společnost realizovala historické repliky lávek zámeckého parku ve Veltrusích a to v celkovém počtu 9 ks. Lávky mají různé označení ( stavební objekty SO 201 až 214) a současně rozdílné názvy. Kromě těchto nepodstatných údajů jsou především lávky rozdílné ve své skladbě a také ve svém vzhledu.

Fotogalerie hotových lávek :


První realizací byla lávka označená jako SO 201 a nazvaná " Lávka Pod Karolíňákem ". Jednalo se o lávku, která má nosný systém z ocelových IPE profilů, s mostovkou z dubového tlakově impregnovaného masivu a ze zábradlí, které je vyrobeno rovněž z dubového masivu.   

Fotogalerie lávky Pod Karolíňákem - objekt SO 201 :


Termín realizace : říjen 2014

Další realizací byla lávka označená jako SO 207 a nazvaná " Mločí můstek ". Jednalo se o lávku, která má nosný systém z dřevěné smrkové kulatiny s čepem o průměru cca 300 mm, opět s mostovkou z dubového tlakově impregnovaného masivu a jednoduchého zábradlí z dubového masivu.   

Fotogalerie lávky Mločí můstek - objekt SO 207 :


Termín realizace : říjen 2014

Následovala další realizace a to dvojice mostků označená SO 204a a SO 204b. Obě tyto lávky jsou nazvány " Pod hájenkou ". Pro změnu je zde použit jako nosný systém lepené lamelové dřevo přímého provedení, mostovka je opět dubová tlakově impregnovaná. Zábradlí jako na většině lávek je z dubového masivu.

 Fotogalerie lávky Pod hájenkou - objekt SO 204a :


Fotogalerie lávky Pod hájenkou - objekt SO 204b :


Termín realizace obou lávek : říjen - listopad 2014

Souběžně s realizací výše citovaných lávek, jsme prováděli konstrukčně velice zajímavou lávku označenou jako SO 211 a nazvanou " Před Egyptským pavilonem ". Jedná se o lávku, jejíž nosný systém je z lepeného lamelového dřeva, mostovka je opět dubová, tlakově impregnovaná a zábradlí je rovněž dubové. Zajímavostí této lávky je její tvar a to především podesta umístěná ve vrcholu lávky.


Fotogalerie lávky Před Egyptským pavilonem  - objekt SO 211 :


Termín realizace : říjen - listopad 2014

 
Následovala montáž lávky, která má opět nosný systém z ocelových IPE profilů. Jedná se o lávku označenou jako SO 206 a nazvanou " Žabí mostek ". Replika staré lávky v tomto provedení je vyrobana a dodána v odstínu červeném.

Fotogalerie lávky Žabí mostek - objekt SO 206 :Termín realizace lávky : listopad - prosinec 2014

Souběžně s lávkou Žabí mostek byla realizovaná oblouková lávka označená v technické dokumentaci jako SO 205 a mající název " Teplový most ". Jedná se o celodřevěnou lávku, kde nosný systém je z lepeného lamelového dřeva v obloukovém provedení, mostovka je opět dubová, tlakově impregnovaná a zábradlí je rovněž dubové. Na této lávce stojí za zmínku především dodávka dřevěného dubového zábradlí. To je dosti složité a jeho výroba nebyla nijak jednoduchá. Obzvláště jsme museli dávat pozor na přesnost výroby, na přesnost a pečlivost při vlastní montáži. 

Fotogalerie lávky Teplový most 
 - objekt SO 205 :


Termín realizace : listopad - prosinec 2014

Na přelomu roku 2014 - 2015 byla zahájena realizace repliky lávky označená jako stavební objekt SO 209 a nesoucí název " Vosoušský mostek ". Jedná se o lávku, jejímž nosným prvkem je opět lepené lamelové dřevo v přímém provedení s dubovou, tlakově impregnovanou mostovkou. Zábradlí má sloupky a madlo z dubového masivu, výplň je kovová a vše je vloženo mezi z části repasované a z části nové kamenné sloupky. Zábradlí u vstupu na lávku madlo z lepeného dubového masivu v obloukovém provedení a je doplněno opět kovovou výplní.   

Fotogalerie lávky Vosoušský mostek - objekt SO 209


Termín realizace : prosinec 2014 - leden 2015

Poslední realizací v rámci zakázky " Dodávka replik dřevěných lávek zámeckého parku ve Veltrusích " byla stavba lávky označená jako SO 214 a nazvaná " Na Všestudské zkratce ". Je to lávka, která na první pohled vypadá velice jednoduše. Nosná konstrukce lávky je z lepeného lamelového dřevo v přímém provedené a je opět doplněna jako u většiny lávek na této zakázce o dubovou, tlakově impregnovanou mostovku. Zábradlí je pohledově jednoduché. Je vytvořeno ze systému sloupků, madel a zavětrovacích křížů z dubového masivu, který není čtvercového průřezu, nýbrž je mechanicky opracován do kruhového průřezu. Zajímavostí, zvláštností na této lávce je její zvedací mechanizmus. V případě potřeby lze lávku pomocí ručního pohonu zvednout. Systém zvedacího mechanizmu je zabudován v prostoru pod podlahou, v prostoru mezi nosnými lepenými vazníky.

Fotogalerie mostu Na Všestudské zkratce - objekt SO 214 : 

     
Termín realizace : leden 2015
 

Od projekce
po splnění Vašich snů

 

   Aktuální realizace   

- Architektonický skvost ateliéru JAKUB CIGLER ARCHITEKTI, na jejíž realizaci jsme se podíleli montáží dřevěných konstrukcí Dále přípravujeme nebo již realizujeme následující stavby :


- Střešní konstrukce skladu soli v Letech u Písku včetně obkladů

- Lávka v Teplicích nad Metují
  
- Tělocvična ZŠ - Brno Chrlice

- Lepená konstrukce pro fasádu a střechu v Brně - Vlněná, budova I 

... více / zde

 

© Lepené dřevěné konstrukce LEKON TSK s.r.o.                                                                                                                                                                                                                                                                     Všechna práva vyhrazena, 2011 LEKON TSK s.r.o.

Facebook