Rychlý kontakt : (+420) 233 901 201

Dřevěná pergola u stavby " Corso Court "


Švédská společnost Skanska a její zástupci v Česku Skanska Property Czech Republic, s.r.o. jako investor stavebních objektů kancelářských prostor v Praze myslí při svých realizacích i na vytvoření venkovních přednáškových a relaxačních prostorů.
Důkazem je tato konstrukce dřevěné pergoly, pódia a přilehlé terasy, které vysloveně vybízí k odpočinku od hlučných pražských ulic. Původně byla nosná konstrukce pergoly navržena jako ocelová konstrukce s následným obkladem z řezaného modřínu. Z důvodu pro nás pochopitelného jsme ocelovou konstrukci navrhli generálnímu dodavateli stavby změnit a vytvořit ji z lepeného modřínu. Ten s touto myšlenkou souhlasil. Takto vznikla v centru Prahy, v Praze - Karlíně klidová zóna, která svým přírodním materiálem - dřevem přímo nabádá k relaxaci a oddychu.
Jsme rádi, že jsme se na této stavbě mohli podílet a že jsme vytvořili prostor, který má velice blízko k přírodě, neboť je z přírodního materiálu, ze dřeva vytvořen.
Závěrem pouze několik technických informací. Celá pergola stojí na čtyřech nohách z lepeného modřínu o rozměrech 350 x 350 mm. Z důvodu optického roztříštění mohutnosti noh jsou vloženy do středů ploch ocelové pásky, které svým způsobem opticky nahrazují i původní konstrukci sloupů z oceli. Staticky jsou sloupy vetknuty do základových konstrukcí a vlatní konstrukce opláštění pergoly je na těchto nohách usazena. Opláštění tvoří dřevěné modřínové hranoly o rozměrech 50 x 100 mm a jsou kladeny horizontálně s mezerou 50 mm. Vlastní dřevní hmota, modřín je ošetřen pouze impregnačním nátěrem bez pigmentu. Důvodem je zachování přirozeného vzhledu dřeva, na který se pochopitelně postupom času projeví působení povětrnostních vlivů.

  • Fotogalerie z montáže konstrukcí :   
    
Termín realizace : září r. 2015     

Od projekce
po splnění Vašich snů

 

   Aktuální realizace   

- Architektonický skvost ateliéru JAKUB CIGLER ARCHITEKTI, na jejíž realizaci jsme se podíleli montáží dřevěných konstrukcí Dále přípravujeme nebo již realizujeme následující stavby :


- Střešní konstrukce skladu soli v Letech u Písku včetně obkladů

- Lávka v Teplicích nad Metují
  
- Tělocvična ZŠ - Brno Chrlice

- Lepená konstrukce pro fasádu a střechu v Brně - Vlněná, budova I 

... více / zde

 

© Lepené dřevěné konstrukce LEKON TSK s.r.o.                                                                                                                                                                                                                                                                     Všechna práva vyhrazena, 2011 LEKON TSK s.r.o.

Facebook