Rychlý kontakt : (+420) 233 901 201

Víceúčelová herna v Kostelci nad Orlicí

V Kostelci nad Orlicí byla naší společností zrealizována střešní konstrukce nástavby nad stávajícím objektem o půdorysných rozměrech cca 17 x 17 m, která bude využívána jako víceúčelová herna. Na střešní nosnou konstrukci je použita dvojice lepených dřevěných vazníků vyrobených z lepeného lamelového dřeva jakosti GL 28c v přímém provedení. Nosnou konstrukci doplňují řezané přímé krokve z hraněného řeziva, které jsou usazeny v osových vzdálenostech 1,25 m. Na takto vytvořené nosné dřevěné konstrukci je položen záklop z desek OSB 3/N - 4 PD tl. 25 mm.
 
Lepené dřevěné vaznice rozměrů 180 x 1040 mm a délky necelých 17 m jsou uloženy v předem vytvořených betonových kapsách v železobetonovém věnci. Pro jejich přesné uložení a vyrovnání je použito vyvložkování kapsy dubovými příložkami. K vazníkům jsou řezané krokve připojeny pomocí třmenů z tenkého pozinkovaného plechu. Celá nosná konstrukce zastřešení včetně spojů je navržena, vyrobena a dodána s požární odolností 15 min, která byla požadována technickou dokumentací.
 
Veškeré dřevěné prvky konstrukcí jsou ošetřeny bezbarvým impergančním nátěrem proti dřevokazným škůdcům a houbám. Na ty jsou následně aplikovány lazurovací nátěry. V interiéru jsou nátěry transparentní, v exteriéru jsou použity lazurovací nátěry s pigmentem a to v odstínu teak.
 
  • Fotogalerie realizace dřevěných střešních konstrukcí


Termín realizace : březen - duben r. 2012

 

Od projekce
po splnění Vašich snů

 

   Aktuální realizace   

- Architektonický skvost ateliéru JAKUB CIGLER ARCHITEKTI, na jejíž realizaci jsme se podíleli montáží dřevěných konstrukcí Dále přípravujeme nebo již realizujeme následující stavby :


- Střešní konstrukce skladu soli v Letech u Písku včetně obkladů

- Lávka v Teplicích nad Metují
  
- Tělocvična ZŠ - Brno Chrlice

- Lepená konstrukce pro fasádu a střechu v Brně - Vlněná, budova I 

... více / zde

 

© Lepené dřevěné konstrukce LEKON TSK s.r.o.                                                                                                                                                                                                                                                                     Všechna práva vyhrazena, 2011 LEKON TSK s.r.o.

Facebook