Rychlý kontakt : (+420) 233 901 201

Rekonstrukce kulturáku v Týnci nad Labem

Objekt kulturního domu, který vznikl ve 20 až 30. letech minulého století vykazoval značné viditelné stopy dlouhodobě zanedbané údržby. Přední část třípodlažního objektu, která původně byla zastřešena valbovou střechou s vystupujícími vikýři, se zrealizovala ve stejném tvaru a to z řezaného masivu a z KVH hranolů. Na tento objekt navazuje střední část stavby se sálem tělocvičny, která byla zastřešena obloukovými sbíjenými vazníky. V zadní části objektu se nechází zvýšená střední část, která byla původně prostorem jeviště s postranými křídly.
Veškeré dřevěné střešní konstrukce jak přední část, tak i zadní část s prostředním objektem, vykazovaly značné poškození dřevokaznými houbami a hmyzem. Bylo rozhodnuto o jejich demontáži a o náhradě střešních konstrukcí novými dřevěnými prvky. A to bylo právě předmětem naší realizace. V prostřední části původní tělocvičny z obloukových sbíjených nosníků bylo rozhodnuto o náhradě pouze jednoho kusu obloukového nosníku. Ten byl nahrazen lepeným BSH obloukovým nosníkem se stojkami pro vytvoření sedlového tvaru střechy. Stojky byly délkově zařezaný na stavbě, aby bylo zabezpečeno napojení původního tvaru střechy, na nově realizovanou část, což se tímto postupem zabezpečilo.                           

  • Fotogalerie montáže střešních konstrukcí : 

Termín realizace : červen až srpen r. 2023

Od projekce
po splnění Vašich snů

 

   Aktuální realizace   

- Architektonický skvost ateliéru JAKUB CIGLER ARCHITEKTI, na jejíž realizaci jsme se podíleli montáží dřevěných konstrukcí Dále přípravujeme nebo již realizujeme následující stavby :


- Střešní konstrukce skladu soli v Letech u Písku včetně obkladů

- Lávka v Teplicích nad Metují
  
- Tělocvična ZŠ - Brno Chrlice

- Lepená konstrukce pro fasádu a střechu v Brně - Vlněná, budova I 

... více / zde

 

© Lepené dřevěné konstrukce LEKON TSK s.r.o.                                                                                                                                                                                                                                                                     Všechna práva vyhrazena, 2011 LEKON TSK s.r.o.

Facebook