Rychlý kontakt : (+420) 233 901 201

RD s krytým bazénem v Ústí nad Labem

Ve Skoroticích, které jsou městskou částí Ústí nad Labem, naše společnost realizovala zastřešení krytého bazénu u rodinného domu. Rovněž tak zde bude realizovat i venkovní dřevěnou konstrukci altánu, ale to bude později.
Vlastní bazén a jeho nosnou konstrukci zastřešení tvoří vodorovné lepené krokve (stropnice) rozměrů 100 / 280 mm v osových vzdálenostech á 0,5 m. Krokve jsou kotveny " na tupo " do dřevěných lepených vazníků, které jsou uloženy na obvodovém zdivu bazénové haly přes dubové podložky. Vazníky i krokve jsou ze smrkového dřeva jakosti GL 24h, jsou impregnovány proti dřevokazným škůdcům a houbám a následně ošetřeny lazurovacím lakem v bílém odstínu.
Zajímavostí této střešní bazénové konstrukce je poslední krokev u proskleného štítu. Ta je navržena a zrealizována jako zdvojená s tím, že její tuhost s ohledem na omezení svislých průhybů je zvýšena vložením ocelového I profilu. Vnitřní části přilehlých krokví jsou tudíž opracovány tak, aby se ocelový I profil do těchto krokví schoval. 
Střešní plášť tvoří dřevěné hoblované latě rozměrů 30 / 50 mm, které jsou uloženy a kotveny do horní části krokví. Na takto vytvořené pomocné konstrukci je následně uložen celoplošný hoblovaný prkený záklop tl. 24 mm. Pro vytvoření kontrastu mezi nosnou konstrukcí a střešním pláštěm, jsou latě a prkený záklop povrchově ošetřeny lazurovacím lakem v černém odstínu. 

  • Fotodokumentace montáře zastřešení bazénu :

Termín realizace : leden r. 2018
    

Od projekce
po splnění Vašich snů

 

   Aktuální realizace   

- Architektonický skvost ateliéru JAKUB CIGLER ARCHITEKTI, na jejíž realizaci jsme se podíleli montáží dřevěných konstrukcí Dále přípravujeme nebo již realizujeme následující stavby :


- Střešní konstrukce skladu soli v Letech u Písku včetně obkladů

- Lávka v Teplicích nad Metují
  
- Tělocvična ZŠ - Brno Chrlice

- Lepená konstrukce pro fasádu a střechu v Brně - Vlněná, budova I 

... více / zde

 

© Lepené dřevěné konstrukce LEKON TSK s.r.o.                                                                                                                                                                                                                                                                     Všechna práva vyhrazena, 2011 LEKON TSK s.r.o.

Facebook