Rychlý kontakt : (+420) 233 901 201

Pasivní tělocvična v Praze na Slivenci

Energeticky pasivní tělocvična o půdorysných rozměrech cca 18,5 x 38,6 m realizovaná jako přístavba stávající ZŠ a MŠ má nosnou konstrukci stěn vytvořenou ze železebetonových sloupů, na kterých jsou uloženy střešní vzpínadlové vazníky z dřevěných lepených nosníků a ocelových táhel. Pouze krátký komentář k ocelovým vzpínadlovým táhlůmTa jsou z důvodu požární odolnosti ošetřena protipožárním nátěrem
Novostavba tělocvičny je navržena v pasivním standardu. Tomu odpovídá i soubor opatření, aby tohoto bylo dosaženo. Pasivní dům je stavba se sníženou energetickou náročností na vytápění na cca 10% v porovnání s běžnými stavbami realizovanými v minulém století. Potřeba energie na vytápění by neměla přesáhnout 15 kW / mrok.
Celková tloušťka tepelné izolace obvodého i střešního pláště je od 370 do 500 mm. Pro takovéto řešení je navržena konstrukce opláštění střechy a stěn z dřevěných " I " nosníků, vyplněná tepelnou izolací, zevnitř opláštěna OSB deskami, které slouží jako vzduchotěsná a parobrzdná rovina a z vnější strany tepelně izolační dřevovláknitou deskou. Takto vytvořená skladba stěn a stropu vytváří současně difuzně otevřenou konstrukci.
Střešní plášť je odvětrávaný a bude následně ozeleněn. 
Nízká energetická náročnost této stavby ( pasivního domu ) musela být potvrzena měřením vzduchotěsnosti obálky. Proto i naše realizace byla zakončena provedením úspěšného testu vzduchotěsnosti obálky tzv. " Blower door test ". Test byl úspěšný, nízká energetická náročnost se potvrdila a rovněž se i tímto potvrdilo naše kvalitní provedení montážních prací.    

  • Fotogalerie montáže tělocvičny  :
Následuje něco málo fotografií s detaily ze stavby " I " nosníků ve stěnách a s jejich následným opláštěním.


Termín realizace : zahájení našich prací v červenci r. 2016 
 

Od projekce
po splnění Vašich snů

 

   Aktuální realizace   

- Architektonický skvost ateliéru JAKUB CIGLER ARCHITEKTI, na jejíž realizaci jsme se podíleli montáží dřevěných konstrukcí Dále přípravujeme nebo již realizujeme následující stavby :


- Střešní konstrukce skladu soli v Letech u Písku včetně obkladů

- Lávka v Teplicích nad Metují
  
- Tělocvična ZŠ - Brno Chrlice

- Lepená konstrukce pro fasádu a střechu v Brně - Vlněná, budova I 

... více / zde

 

© Lepené dřevěné konstrukce LEKON TSK s.r.o.                                                                                                                                                                                                                                                                     Všechna práva vyhrazena, 2011 LEKON TSK s.r.o.

Facebook