Rychlý kontakt : (+420) 233 901 201

Lávka v Moravské Třebové

Oblouková lávka realizovaná v Moravské Třebová má půdorysné rozměry cca 2,6 x 17 m a je umístěna na In-line stezce na Knížecí louce. Hlavní nosnou konstrukci lávky představuje dvojice obloukových nosníků z lepeného lamelového dřeva. Půdorysná délka nosníků je 17,0 m s převýšení 0,6 m. Průřez nosníku je konstantní 240/1570 mm a je rozdělen mezi nosnou část 240/810 a výplňovou část 240/760. Výplňová část nosníku je opatřena otvory v lamelách o délce cca 300 a 600 mm. Zajímavostí této lávky je, že otvory nejsou náhodné, vytváří morseův text, velice známý citát našeho presidenta pana Václava Havla : " Pravda a láskla vítězí nad lží a nenávistí ".
Pevnostní třída dřeva hlavních nosníků je GL32h. Nosníky jsou přes ocelové ložiskové botky v patní části uloženy na železobetonové základy. Na vnitřní straně nosníku je zhotovena drážka pro budoucí vedení kabelu k LED páskům. Hlavní nosník je z horní strany oplechován plechem tl. 0,6 mm.

Nosná konstrukce lávky je dále doplněna ocelovými příčníky, které současně tvoří nosnou část mostovky. Ta je vytvořena z ocelových lisovaných pororoštů s roztečí ok 44/11 mm. Rošty jsou v příčném směru umístěny dva vedle sebe. Mezi pororošt a příčník je vložen pryžových pásek pro omezení hlučnosti při jízdě na in-line bruslích.
 
  • Fotodokumentace stavby lávky :
 
Termín realizace : srpen 2014

Od projekce
po splnění Vašich snů

 

   Aktuální realizace   

- Architektonický skvost ateliéru JAKUB CIGLER ARCHITEKTI, na jejíž realizaci jsme se podíleli montáží dřevěných konstrukcí Dále přípravujeme nebo již realizujeme následující stavby :


- Střešní konstrukce skladu soli v Letech u Písku včetně obkladů

- Lávka v Teplicích nad Metují
  
- Tělocvična ZŠ - Brno Chrlice

- Lepená konstrukce pro fasádu a střechu v Brně - Vlněná, budova I 

... více / zde

 

© Lepené dřevěné konstrukce LEKON TSK s.r.o.                                                                                                                                                                                                                                                                     Všechna práva vyhrazena, 2011 LEKON TSK s.r.o.

Facebook