Rychlý kontakt : (+420) 233 901 201

Lávka v Chrudimi na ostrov Střelnice

Hlavní nosná konstrukce lávky je navržena jako tří trámová konstrukce z plnostěnného lepeného lamelového dřeva v obloukovém provedení třídy GL24h a GL28h. Staticky působí jako prostý nosník o jednom poli. Celková délka nosné konstrukce je 16,10 m se šířkou 2,20 m. Trojice lepených nosníků je vzájemně spojena příčníky z ocelových uzavřených profilů. Ztužení konstrukce lávky v příčném směru je provedeno z ocelových příčníků se systémem ocelových táhel z oceli. Ocelová ložiska nosné konstrukce jsou navržena na jedné opěře jako všesměrně pevné ložisko pod středovým trámem a podélně pevné ložisko pod krajními trámy. Na druhé opěře je středový trám uložen pomocí ložiska příčně pevného a krajní trámy s uložením pomocí všesměrně pohyblivého ložiska.

Konstrukce mostovky je navržena jako tuhá mostovka z jednotlivých dubových mostin o rozměrech 60/160 mm. Materiál mostin je dub ( řezivo jakosti D35 ). Mostovka je připevněna přímo ke konstrukci podélných lepoených nosníků. 
Celá konstrukce zábradlí je smrková, z části z lepeného lamelového dřeva a z části z masivu. Zábradlí je složeno ze svislých sloupků, šikmých výplní a vodorovného madla. Výplně jsou ukotveny na sloupky, madla a dolní pomocný profil. Madla jsou z profilu 120/100 mm a to ze dřeva tř. GL24h. Sloupky jsou z profilu 120/120 mm a opět ze dřeva tř. GL24h a jsou přikotveny k hlavním nosníkům. Jednotlivé prvky výplní jsou profilu 30/50 mm ze dřeva tř. C22 a jsou připevněny vruty. Připevnění šikmých výplní na sloupky a madla je provedeno z vnější strany mostu. Madlo a konce výplní budou z vrchu překryty pomocným krycím prknem 150/30 ze dřeva tř. C22.
 
  • Fotogalerie montáže lávky


 
Vlastní montáž a usazení lávky bylo rovněž snímána zástupci TV Chrudim. S jejich laskavým souhlasem Vám můžeme toto video ukázat
.. video / zde
 
Termín realizace : květen - červen 2014
 

Od projekce
po splnění Vašich snů

 

   Aktuální realizace   

- Architektonický skvost ateliéru JAKUB CIGLER ARCHITEKTI, na jejíž realizaci jsme se podíleli montáží dřevěných konstrukcí Dále přípravujeme nebo již realizujeme následující stavby :


- Střešní konstrukce skladu soli v Letech u Písku včetně obkladů

- Lávka v Teplicích nad Metují
  
- Tělocvična ZŠ - Brno Chrlice

- Lepená konstrukce pro fasádu a střechu v Brně - Vlněná, budova I 

... více / zde

 

© Lepené dřevěné konstrukce LEKON TSK s.r.o.                                                                                                                                                                                                                                                                     Všechna práva vyhrazena, 2011 LEKON TSK s.r.o.

Facebook