Rychlý kontakt : (+420) 233 901 201

Lávka přes silnici I/35 v Hořicích


Lávka se konstrukčně skládá ze tří částí, ze středního zavěšeného pole mostovky a ze dvou krajních polí samonosných, podepřených dvojicí vzpěr. Nosnou konstrukci středního pole tvoří dvojice zdvojených oblouků z lepeného dřeva ve tvaru převýšené paraboly. Oblouky jsou v patě rozkočeny, v příčném směru šikmo uloženy tak, že se ve vrcholu k sobě přibližují, což napomáhá příčné stabilitě lávky. Takto zvolené uložení oblouků z výtvarného hlediska opticky konstrukci lávky odlehčuje. Na obloukové konstrukci jsou pomocí ocelových táhel zavěšeny dřevěné podélníky a příčníky střední části a ty na obou koncích přecházejí v podélníky přímé, podepřené vzpěrami. Zde je potom uložena vlastní dřevěná dubová mostovka. 
Použitá dřevina na lepené prvky je smrk. Ten je ošetřen impregnací a lazurovacím nátěrem. V našem případě jsou použity lazury dvojího odstínu. Hlavní nosné oblouky jsou červené v odstínu RAL 3020 a zbytek je v odstínu hnědém. Mostovka je dubová a opět impregnovaná, ale nyní pouze bezbarvou impregnací. 
Nezbytnoui informací jsou i technická data mostu. Most je dlouhý cca 47 m, pochozí šířka mostovky je 1,5 m, minimální výška nad komunikací je 5,25 m a vrcholová část spoje oblouků je ve výšce cca 14 m nad komunikací.
  • Fotogalerie montáže lávky :


Termín realizace : červenec r. 2018
Autoři lávky: Ing. ach. Josef Smola a VANER s.r.o.
Statika dřevěných konstrukcí : LEKON TSK s.r.o. 

Město Hořice zdokumentovalo a následně zveřejnilo na svých www stránkách a rovněž tak stránkách YouTube video ze slavnostního otevření lávky. Chceš-li toto video zhlédnout, klikni na následující odkaz ... video / zde


Od projekce
po splnění Vašich snů

 

   Aktuální realizace   

- Architektonický skvost ateliéru JAKUB CIGLER ARCHITEKTI, na jejíž realizaci jsme se podíleli montáží dřevěných konstrukcí Dále přípravujeme nebo již realizujeme následující stavby :


- Střešní konstrukce skladu soli v Letech u Písku včetně obkladů

- Lávka v Teplicích nad Metují
  
- Tělocvična ZŠ - Brno Chrlice

- Lepená konstrukce pro fasádu a střechu v Brně - Vlněná, budova I 

... více / zde

 

© Lepené dřevěné konstrukce LEKON TSK s.r.o.                                                                                                                                                                                                                                                                     Všechna práva vyhrazena, 2011 LEKON TSK s.r.o.

Facebook