Rychlý kontakt : (+420) 233 901 201

Fotbalový stadionu v Postoloprtech


Novostavba objektu na fotbalovém stadionu slouží jako tribuna pro návštěvními fotbalových utkání, šatny a nezbytné zázemí pro fotbalový klub FK Postoloprty. Konstrukčně se jedná o kombinovaný systém zděné konstrukce z betonových tvarovek a dřevěné konstrukce zastřešení a dřevěných stěnových obkladů. Dřevěné konstrukce byly právě na této stavbě naší realizací.
Střecha a její konstrukce je zrealizována jako pultová s minimálním spádem. Hlavním nosným prvkem jsou dřevěné vazníky z lepeného dřeva o proměné výšce. Vazníky jsou uloženy prostřednictvím ocelových patek na ocelové sloupy a to v místě tribuny a na druhé straně na dřevěné opět lepené sloupy. Konstrukce je doplněna lepenými ztužidly a ocelovými zavětrovacími kříži. Na takto vytvořené nosné kosntrukci jsou uloženy pomocné řezané krokve, které jsou v pohledové části nad tribunou ohoblovány a ošertřeny stejným nátěrem jako nosné lepené vazníky. Ve skladbě vnitřních společenských prostor jsou krovy pouze řezané, nehoblované a jsou zespoda zakryty OSB deskami. Jako záklop střechy jsou na horní hraně krokví uložena dřevěná prkna. V pohledové části střešní konstrukce jsou ohoblována a ošetřena nátěrem a v nepohledové části jako hrubý, nehoblovaný záklop. Skladba střešních konstrukcí je doplněna i tepelnou izolaci s nezbytným systém pojistných folií.
Předmětem naší dodávky byly i dřevěné obklady stěn, někde z palubek na pero a drážku, jinde z podlahových palubek a v mnoha čátech doplněná o tepenou izolaci s porotěsnou folií. V neposlední řadě byl naší dodávkou i systém vnějšího obkladu fasády z ostrohraných hranolů s pomocnou nosnou dřevěnou konstrukcí a konstrukcí stěnového záklopu ze sádrovláknitých desek fermacell, zajišťující požadovanou požární odolnost stěn.
 
  • Fotogalerie realizace dřevěných konstrukcí

Termín realizace : květen až říjen r. 2022        

Od projekce
po splnění Vašich snů

 

   Aktuální realizace   

- Architektonický skvost ateliéru JAKUB CIGLER ARCHITEKTI, na jejíž realizaci jsme se podíleli montáží dřevěných konstrukcí Dále přípravujeme nebo již realizujeme následující stavby :


- Střešní konstrukce skladu soli v Letech u Písku včetně obkladů

- Lávka v Teplicích nad Metují
  
- Tělocvična ZŠ - Brno Chrlice

- Lepená konstrukce pro fasádu a střechu v Brně - Vlněná, budova I 

... více / zde

 

© Lepené dřevěné konstrukce LEKON TSK s.r.o.                                                                                                                                                                                                                                                                     Všechna práva vyhrazena, 2011 LEKON TSK s.r.o.

Facebook