Rychlý kontakt : (+420) 233 901 201

Aktuální realizace

!!! Pokud se chceš dozvědět více o našich realizacích,
                   klikni na odkaz " reference" !!!
Naše společnost LEKON TSK s.r.o. v současné době připravuje
nebo již realizuje následující stavby:


  • Dřevěná konstrukce pivovaru na Božím Daru

S generální dodavatelem stavby jsme se dohodli na realizaci střešních dřevěných konstrukcí na objektech pivovaru a restaurace. Objekt pivovaru je vyroben a dodán z řezaných KVH hranolů. Část konstrukce je v pohledové kvalitě, část je v nepohledové kvalitě. Na takto vytvořené nosné konstrukci je následně položen střešní záklop z podlahových palubek tl. 24 mm.
Druhým objektem je restaurace. Zde je jako nosná konstrukce použito lepené lamelové dřevo. Na vlastní 4 ks rámů je použito lepené dřevo vyšší jakosti a to GL 28c. Zbytek konstrukce je z klasické jakosti GL 24h. Opět jako záklop jsou použity podlahové palubky tl. 24 mm. 
          
Fotogalerie montáže KVH konsrukcí :Fotogalerie montáže BSH konstrukcí :


Termín realizace : červen - červenec r. 2019

  • Alpské dřevěné panoramatické lavičky

Investor stavby se naši společnost obrátil s požadavkem na výrobu 10 ks dřevěných panoramatických laviček, které budou nainstalovány jako fotopointy v jednotlivých Alpských střediscích v různých výškách a v různém prostředí.
Vlastní konstrukce lavičky je poměrně jednoduchá, jedná se o dva kusy oblouků, které jsou spojeny pomocí styčníkových ocelových desek se samovrtnými kolíky a ocelovými kotevními prvky. Dřevní hmotou byl zvolen modřín evropský s povrchovou úpravou pokud možno zachovávající původní vzhled modřínu. Jako  impregnační nátěr s následných ochranným lazurovacím nátěrem byl zvolen moderní nátěrový přípravekkterý má svůj základ v nanotechnologii a má zabezpečit ochranu dřeva i ve značných výškách s maximálním působením slunečního UV záření.
Z hlediska statiky mají panoramatické lavičky poměrně jednoduché řešení, kdyby zadávacím požadavkem nebyly síly, které působí na plochu oblouků od větru o maximální rychlosti 240 km / hod. Díky těmto požadavkům musel být zvolen systém spojení a kotvení oblouků s pomocí speciálních zesilujícíh prvků - vrutů. 
Investor stavby se naši společnost obrátil s požadavkem na výrobu 10 ks dřevěných panoramatických laviček, které budou naistalovány jako fotopointy v jednotlivých Alpských střediscích v různých výškáš a v různém prostředí.
 
Fotogalerie panoramatockých laviček :


Termín realizace : březen - duben r. 2019

  • Sportovní hala ve Světlé nad Sázavou

Realizovaná sportovní hala o půdorysných rozměrech cca 31 x 47 m má střešní nosnou konstrukci z lepených dřevěných plnostěných nosníků v přímém provedení. Nosníky, které vytváření současně přesah střechy přes podélné stěny, byly vyrobeny a dodány v délce přes 33 m a jsou kladeny vždy ve dvojici s mezerou.
Střešní konstrukce je dále doplněna lepenými dřevěnými ztužidly, řezanými nepohledovými krovy a střešním záklopem z OSB desek. Pro zavětrování konstrukce jsou použity ve dvou polích ocelové zinkované zavětrovací kříže. 
  
Fotogalerie z návozu a montáže BSH nosníků :


Termín realizace : březen - duben r. 2019

  • Novostavba tělocvičny v obci Rudná

Realizací naší společnosti je dodávka střešních konstrukcí na nově budovaném objektu. Jedná se o dvoupodlažní nepodsklepenou novostavbu, kde ve 2. nadzemním podlaží je situována sportovní hala ( tělocvična ) o rozměrech hrací plochy cca 24 x 45 m.
Nosnou konstrukci zastřešení tělocvičny tvoří dřevěný krov z KVH hranolů uložený na dřevěných lepených vaznících a to vše je kotveno do sedlových dřevěných lepených vazníky s ocelovým táhlem. Krov i vaznice jsou zapuštěny mezi vazníky se shodnou horní úrovní. Tímto je vytvořena v horní části dřevěné konstrukce plocha pro střešní záklop, který je zde z OSB desek tl. 25 mm a tvoří nosnou konstrukci pro celoplošnou tepelnou izolaci, systém folií a vlastní střešní krytinu.         

Fotogalerie montáže střešních konstrukcí :


Termín realizace : listopad 2018 - leden 2019

  • Dřevěná lávka přes silnici I/35 v Hořicích

Lávka se konstrukčně skládá ze tří částí, ze středního zavěšeného pole mostovky a ze dvou krajních polí samonosných, podepřených dvojicí vzpěr. Nosnou konstrukci středního pole tvoří dvojice zdvojených oblouků z lepeného dřeva ve tvaru převýšené paraboly. Oblouky jsou v patě rozkočeny, v příčném směru šikmo uloženy tak, že se ve vrcholu k sobě přibližují, což napomáhá příčné stabilitě lávky. Takto zvolené uložení oblouků z výtvarného hlediska opticky konstrukci lávky odlehčuje. Na obloukové konstrukci jsou pomocí ocelových táhel zavěšeny dřevěné podélníky a příčníky střední části a ty na obou koncích přecházejí v podélníky přímé, podepřené vzpěrami. Zde je potom uložena vlastní dřevěná dubová mostovka. 
Použitá dřevina na lepené prvky je smrk. Ten je ošetřen impregnací a lazurovacím nátěrem. V našem případě jsou použity lazury dvojího odstínu. Hlavní nosné oblouky jsou červené v odstínu RAL 3020 a zbytek je v odstínu hnědém. Mostovka je dubová a opět impregnovaná, ale nyní pouze bezbarvou impregnací. 
Nezbytnoui informací jsou i technická data mostu. Most je dlouhý cca 47 m, pochozí šířka mostovky je 1,5 m, minimální výška nad komunikací je 5,25 m a vrcholová část spoje oblouků je ve výšce cca 14 m nad komunikací.

Fotogalerie montáže lávky :Termín realizace : červenec r. 2018
Autoři lávky: Ing. ach. Josef Smola a VANER s.r.o.
Statika dřevěných konstrukcí : LEKON TSK s.r.o. 

Město Hořice zdokumentovalo a následně zveřejnilo na svých www stránkách a rovněž tak stránkách YouTube video ze slavnostního otevření lávky. Chceš-li si toto video prohlédnout, klikni na následující odkaz ... video / zde

 

Závěrem tohoto článku " AKTUÁLNÍ REALIZACE " si dovolím připomenout několik zajímavých realizací naší společnosti z nedávné minulosti. Jedná se o stavby, které jsou v něčem vyjímečné a pro Vás dozajista zajímavé. 

 

Obchodní galerie Písek - dřevěná fasáda ze sibiřského modřínu

Zateplení fasády a dřevěný obklad u rodinného domu

Sportovní hala v Dobřanech
u Plzně


 

 

Od projekce
po splnění Vašich snů

 

   Aktuální realizace   

- Nedávno dokončená dřevěná lávka v Hořicích přes silnici I/35Dále přípravujeme nebo již realizujeme následující stavby :

-  Dřevěné konstrukce pivovaru na Božím Daru

-  Zastřešení ZŠ Waldorfská na Praze 5

- Sklad soli v Táboře

- Dřevěný obklad fasády ZŠ Psáry a Dolní Jirčany  

- Tělocvična ve Svárově u Kladna
 

... více / zde

 

© Lepené dřevěné konstrukce LEKON TSK s.r.o.                                                                                                                                                                                                                                                                     Všechna práva vyhrazena, 2011 LEKON TSK s.r.o.

Facebook